![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6082719
*
nr 608 2719
Spegel
+ Byrå, teak, höjd: 112+ 50
Utrop:
100 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 november 2009
kl 19:39:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/10 18:47:40
1
650 kr
30/10 23:09:57
2
300 kr
30/10 23:10:25
2
400 kr
30/10 23:11:09
2
500 kr
2/11 17:04:48
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: byrå spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 608 2719
Spegel
+ Byrå, teak, höjd: 112+ 50
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 november 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/10 18:47:40 | 1 | 650 kr |
30/10 23:09:57 | 2 | 300 kr |
30/10 23:10:25 | 2 | 400 kr |
30/10 23:11:09 | 2 | 500 kr |
2/11 17:04:48 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: byrå spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53